Expozice

Pohádky a strašidla

Naši expozici jsme připravovali s cílem zábavy pro všechny. Chceme představit a připomenout naše národní pohádkové bytosti A nejen ty o Šípkové Růžence, Bajajovi nebo o Perníkové chaloupce.  Uslyšíte autentický hlas Lucifera. Čarodějnice nabídne nejen perníček a bát se můžete na naší půdě…

Národní pohádky

Na více než 250 metrech čtverečních potkáte známé i méně známé národní pohádkové postavy. V začátku výstavy narazíte na Růženku Šípkovou nebo chaloupku perníkovou. Chybět nebude ani vlk a Karkulka vskutku červená…

Peklo

V našem pekle žijí čerti převážně hodní. Ale pozor, nezbedníky umí pořádně ztrestat. A dokonce tu na človíčky čeká i opravdová váha na hříchy. Odvážní se mohou přímo u čertovského písaře podepsat a slíbit, že už nebudou zlobit.

V televizi

Co si budeme povídat, většinu pohádek známe z televize. Třeba Večerníček nabídl už přes 300 seriálů. A ty nejznámější určitě najedete u nás ve Světě pohádek a strašidel.

Drak

Drak Valtík má přes 4 metry a ve své sluji má i dračí miminko. A jak to tak bývá, správný drak chce princeznu a Bajaja ji chce zachránit. Kdo asi vyhraje?

Strašidelná půda

Kdo se bojí, nesmí do lesa? Pche, to zná každý. Ve světě pohádek platí, že kdo se bojí, nesmí na půdu. A ti nejodvížnější mohou položit hlavu na špalek našemu katovi a mít tak originální vzpomínku.

Herna

Kdo si hraje, nezlobí. A tak vzhůru do hradu, nebo si s dětmi postavte vlastní hrad z našich originálních papírových cihliček. Herna je plná hraček a tak se nenudí malí, ani velcí.