Expozice

Pohádky a strašidla

Naši expozici jsme připravovali s cílem zábavy pro všechny. Chceme představit a připomenout naše národní pohádkové bytosti A nejen ty o Šípkové Růžence, Bajajovi nebo o Perníkové chaloupce.  Uslyšíte autentický hlas Lucifera. Čarodějnice nabídne nejen perníček a bát se můžete na naší půdě…

Národní pohádky

Na více než 250 metrech čtverečních potkáte známé i méně známé národní pohádkové postavy. V začátku výstavy narazíte na Růženku Šípkovou nebo chaloupku perníkovou. Chybět nebude ani vlk a Karkulka vskutku červená…

Malí - větší - největší

Malinkatý mikrosvět plný rytířů, bájných příšer i tajuplného čaroděje. K tomu téměř dvacet trpaslíků a jeden pětimetrový obr se svým miminkem. To prostě musíte vidět..

Loupežníci košťatoví

Loupežníci jsou dílem vskutku výtvarným. Každý je úplně jiný. Máme tu jednoho, co má rád „penýzky“ jiný je zase na hodinky. Všichni jsou vyrobeni z recyklovaných materiálů. A všichni jsou vlastně NE/obyčejná košťata.

Peklo

V našem pekle žijí čerti převážně hodní. Ale pozor, nezbedníky umí pořádně ztrestat. A dokonce tu na človíčky čeká i opravdová váha na hříchy. Odvážní se mohou přímo u čertovského písaře podepsat a slíbit, že už nebudou zlobit.

V televizi

Co si budeme povídat, většinu pohádek známe z televize. Třeba Večerníček nabídl už přes 300 seriálů. U nás najdete ty nejznámější i ty, na které se možná už trošičku pozapomnělo. V této části expozice nechybí Večerníček, Jů a Hele a dokonce ani Muf.

Drak

Drak Valtík má přes 4 metry a ve své sluji má i dračí miminko. A jak to tak bývá, správný drak chce princeznu a Bajaja ji chce zachránit. Kdo asi vyhraje? Autorem našeho draka je výtvarnice Pavlína Chládková, která je zároveň tvůrkyní obra a miminka.

Strašidelná půda

Kdo se bojí, nesmí do lesa? Pche, to zná každý. Ve světě pohádek platí, že kdo se bojí, nesmí na půdu. A ti nejodvážnější mohou položit hlavu na špalek našemu katovi a mít tak originální vzpomínku.

Herna

Kdo si hraje, nezlobí. A tak vzhůru do hradu, nebo si s dětmi postavte vlastní hrad z našich originálních papírových cihliček. Herna je plná hraček a tak se nenudí malí, ani velcí.