O výstavě

Vítej, člověče!

Vítej ve světě pohádkových postav, bytostí a strašidel. Roku 2020 vznikla tato výstava a každý den se rozrůstá.

Jsme vystaveni v expozici, která je vytvořena s láskou, původní výstavářskou technikou. Všechno je poctivě odpracováno tisíci hodinami lidské práce. Ruce výtvarníků tvořili exponáty, naši přátelé nám pak vdechli život…

Jsme tu proto, abychom starším připomněli dětství a s ním spojené pohádky. No a těm mladším musíte vy, dospěláci popovídat o národních pohádkách. Ano, jsme národní pohádkové bytosti a strašidla. Ve Světě pohádek a strašidel nenajdeš nejnovější filmové trháky zahraničích filmových studií. Zato se můžeš těšit na mnoho pohádek, povídek a večerníčků. Nechybí postavičky z dětských pořadů v České televizi.

Ne, nejsme interaktivní zábavní centrum pro celou rodinu na mnoho hodin. Jsme klasická výstava. Taková, ze které máš odejít plný pohody a dětské radosti. Možná si po návštěvě s dětmi přečtete nějakou pohádku nebo si ji alespoň pustíte v televizi. Každopádně budeme rádi, když se ti u nás bude líbit.

Máme tu i prodejnu hraček a suvenýrů. Pohrát si můžeš v naší herně. Tam je třeba Igráček nebo originální papírové cihličky. Velcí i malí mohou vyhrát drobné ceny v soutěži.

Zkrátka. Můžeš si hrát, trošku se i bát. Možná se budeš i smát…

Tvoje pohádkové postavy a strašidla